niedziela, 14 kwietnia

Posadzki anhydrytowe

Jeżeli już planujemy prace remontowe w mieszkaniu czy domu, powinniśmy wybrać świetny rodzaj wylewki. Obecnie dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, które wyróżniają się dobrymi właściwościami użytkowymi. Z pewnością na uwagę zasługuje wylewka anhydrytowa, która polecana jest szczególnie osobom, które planują zastosować w mieszkaniu czy domu ogrzewanie podłogowe.

Jest to wylewka, która posiada masowe zalety, dlatego tak chętnie stosowana jest nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w obiektach komercyjnych czy użytku publicznego. Co za tym idzie, warto poznać więcej informacji na temat tej wylewki.
Wylewka anhydrytowa – co powinno się mieć świadomość tego?
Głównie powinno się zaznaczyć, że posadzka anhydrytowa szczególkiepsko sprawdza się w sytuacji zastosowania ogrzewania podłogowego. Wynika to wprost z dobrych właściwości przewodnictwa cieplnego wylewki anhydrytowej. W ogrzewaniu podłogowym wykorzystuje się rury, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez pokrycia podłogowe, a więc także przez zastosowaną wylewkę. Co za tym idzie, wylewka zastosowana w sytuacji ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się przede wszystkim dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, tak aby ciepło szybko przenikało przez jej warstwę do pomieszczenia. Właśnie dlatego tak często stosuje się wylewki anhydrytowe w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Warto zaznaczyć również inne zalety wylewek anhydrytowych, w głównej mierze tj. szybkość schnięcia. Zaledwie po 48 godzinach można wznowić prace budowlane, ponieważ wylewka jest już na tyle słucha. Prócz tego, jest to wylewka samopoziomująca, w której nie trzeba stosować żadnych dodatkowych zbrojeń. Jest to wylewka odporna na zginanie a także ściskanie, a zatem wylewka o dobrych parametrach wytrzymałościowych porównywalnych do betonu. A dodatkowo, przy zastosowaniu tego typu wylewki w każdej chwili otrzymamy równą gładką powierzchnię, na którą możemy zastosować w sposób bezpośredni pokrycia podłogowe. Materiałem, który często używa się też w przypadku ogrzewania podłogowego, jest pianobeton, czyli lekki beton o świetnych właściwościach użytkowych, który cechuje się też dobrym przewodnictwem cieplnym.

Polecam: pianobeton.