poniedziałek, 17 czerwca

Nowoczesny dom – jakie okna i drzwi wybrać?

Przyszłościowe budownictwo stawia na energooszczędne rozwiązania. Dla bilansu energetycznego budynku najważniejsze znaczenie mają okna a także drzwi. Nowoczesne technologie wykorzystują materiały, które odróżniają się nie tylko trwałością, niemniej jednak także użytecznością oraz funkcjonalnością.

Takim właśnie wyjściem są drzwi aluminiowe, które odznacza wysoka szczelność, przez co zapobiegają utracie ciepła z budynku.
Jakie okna wybrać do domu?
W przypadku poszukiwania odpowiednich okien musimy wziąć pod uwagę nie tylko i wyłącznie walory miłe dla oka, ale także efektywność i względy energooszczędne. Energooszczędność w przypadku okien znaczy niewielką utratę ciepła z budynku, co powoduje, że mniej wydajemy na ogrzewanie w sezonie zimowym. Ten cel dobrze realizują okna energooszczędne, które wytwarzane są z materiałów zapewniających mikrowentylację a także zapobiegające utracie ciepła. Materiałem, który zdobywa coraz większe uznanie i jest bardzo często stosowany w przypadku domów jednorodzinnych jest aluminium. Jak się okazuje, okna aluminiowe stanowią innowacyjne i energooszczędne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić na prawdę bardzo dużo pieniędzy oraz jest ekologiczne. Dzięki temu że zapobiega znacznej utracie ciepła z domu, zużywane jest mniej energii na ogrzewanie pomieszczeń zimą. Do niedawna okna aluminiowe były stosowane wyłącznie w budownictwie komercyjnym, jednakże ich wysoka efektywność sprawiła, że coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych a także mieszkań decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Aluminium jest materiałem lekkim o dobrej plastyczności. Przy tym jest to materiał sztywny i odporny na rdzę oraz korozję. Plastyczność aluminium została wykorzystana do projektowania okien w różnych kształtach, na prawdę często spotyka się okna okrągłe, łukowe czy prostokątne. Przy tym służy też do wytwarzania świetlików dachowych. Okna zrobione z aluminium cechuje wysoka odporność na czynniki środowiskowe takie jak deszcz, śnieg, grad czy intensywne promieniowanie słoneczne. Jest to jest inwestycja opłacalna, która dodatkowa spełnia nawet najbardziej wygórowane wymagania miłe dla oka. Profile aluminiowe są nie tylko i wyłącznie mało ważące i funkcjonalne, ale też proste do czyszczenia. Pielęgnacja nie wymaga żadnych specjalnych środków.
Polecamy: okna dźwiękoszczelne.