niedziela, 14 kwietnia

Szamba

Każda instalacja sanitarna powinna być wyposażona głównie w elementy charakteryzujące się dobrymi parametrami technicznymi. Jeżeli nie ma możliwości podłączenia się do sieci zbiorczych ścieków, to wówczas każda instalacja powinna posiadać szambo. Warto być świadomym o tym, by wybierać szamba zrealizowane z materiałów trwałych a także odpornych na uszkodzenia, a zatem przykładowo szambo betonowe 12m3.

Dostępne są szamba o różnorakich pojemnościach, tak aby dobrać odpowiedni zbiornik do danej instalacji a także typu obiektu a także budynku. Warto zatem skorzystać z usług producentów, którzy oferują bogaty wybór bardzo wysokiej jakości szamb wykonywanych z wysokiej klasy betonu, który wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrymi właściwościami technicznymi związanymi w głównej mierze z wytrzymałością mechaniczną.
Wybór szamba do instalacji – na co zwrócić uwagę?
Wybierając szambo do instalacji sanitarnej powinno się zwrócić uwagę między innymi na jego pojemność, która powinna być dostosowana do parametrów budynku czy obiektu. Pamiętajmy również o tym, że na przykład szambo betonowe 10m3 zrealizowane jest z bardzo wysokiej jakości betonu, który spełnia rygorystyczne parametry powiązane w głównej mierze ze szczelnością. Jest to bardzo istotne, ponieważ decyduje o tym, czy ścieki przenikną do wód gruntowych oraz gleby. Warto pamiętać także o tym, że szambo betonowe składa się z kilku głównych elementów, jest to komora, ale także płyta czy też właz betonowy, która zabezpiecza wejście do szamba. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że klienci mogą wybrać różne warianty, a więc między innymi szambo jednokomorowe, które składa się z jednej komory, ale dostępne są także szamba dwukomorowe. Szamba dwukomorowe składają się z dwóch komór, które rozdzielone są specjalną przegrodę, dzięki czemu oddzielone są ścieki płynne od ścieków grubych. A prócz tego, szambo betonowe 12m3 w drugiej komorze zawiera specjalne bakterie, które oczyszczają ścieki z szkodliwych czy toksycznych substancji, dzięki czemu mogą być one odprowadzone do gleby czy też wód gruntowych.

Zobacz więcej: szambo betonowe 10m3 oświęcim.