piątek, 21 czerwca

Zioła w doniczkach

Czy istnieje coś bardziej przyjemnego dla naszych oczu jak widok zielonych ziół? Dodane do dań sprawiają, że ich smak i aromat staje się niepowtarzalny i wspaniały. Ich obecność na kuchennym parapecie nadaje jej wyjątkowy klimat. Czy zioła w doniczkach ciężko uprawiać? Z całą pewnością nie! Niektóre gatunki ziół w znakomity sposób radzą sobie w domowym środowisku.

Które z ziół możemy uprawiać w doniczkach? I jakie warunki zapewnić im, aby jak najdłużej swym nienagannym designem zdobiły parapet naszej kuchni? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł. Zapraszamy do lektury!
Zioła w doniczkach – gatunki do uprawy w domu
Bazylia
Nieodzowny szczegół dań kuchni włoskiej. Perfekcyjny dodatek do pizzy. Bazylia to dość popularne zioło, które bez najmniejszego problemu znajdziemy na półkach sklepowych. W celu prawidłowego wzrostu powinniśmy uprawiać ją w bardzo dobrze nasłonecznionym miejscu. Bazylia potrzebuje przez cały czas wilgotnej gleby. Bazylia to roślina jednoroczna, dlatego jej dojrzałe liście należy zrywać na bieżąco. Można je wykorzystać w tej samej chwili do przygotowywanych dań. Smakuje równie smacznie suszona.
Mięta
Znana wszystkim ze względu na swój orzeźwiający smak. Mięta idealnie testuje się jako dodatek do dań słodkich, niemniej jednak też i wytrawnych. Doskonała jako dodatek do zimnych napojów a także drinków. Wraz z cytryną tworzy idealny duet. Doskonała do sałatek owocowych. A herbata z niej przygotowana znakomicie wpływa na nasz organizm.Do prawidłowego wzrostu mięta wymaga przez cały czas wilgotnego podłoża oraz dobrego nasłonecznienia. Mięta trzeba do ziół wieloletnich, dlatego długo powinna zdobić parapet naszego domu.
Szczypiorek
Szczypiorek idealnie nadaje się do dań jajecznych. Nadaje im wyjątkowy smak. Szczypiorek pochwalić się może także zastosowaniem dekoracyjnym. Doskonale testuje się jako dekoracyjne wykończenie dań. Istnieją dwa sposoby uprawy szczypiorku w doniczce. Można wyhodować go z nasion albo sadząc cebule do ziemni. Szczypiorek do prawidłowego wzrostu potrzebuje dobrego nasłonecznienia a także regularnego podlewania. Powinno się uważać natomiast na to, by go nie przelać.

Zobacz także: bazylia w doniczce.