niedziela, 22 maja

Dieta oczyszczająca

O dietach oczyszczających oraz o konieczności ich stosowania mówi się coraz więcej. Dlaczego taka dieta może mieć niezwykle ważny wpływ na nasze zdrowie? W jaki sposób detoks może nam pomóc w walce o lepsza formę i piękniejszy wygląd? Dieta oczyszczająca ma jeden cel – usunąć z naszego organizmu możliwie jak najwięcej toksyn, które trafiają doń wraz z przetworzoną żywnością oraz z zanieczyszczonym powietrzem. Toksyny nie tylko i wyłącznie negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia, stając się z czasami przyczyną wielu groźnych chorób, ale także pogarszają nasz wygląd.

Niezdrowy koloryt cery, kłopoty dermatologiczne a także problemy związane z sylwetką – oto dobrane skutki działalności toksyn. Jak się ich pozbyć?W tym pomóc ma właśnie detoks. Świetnie dobrana dieta oczyszczająca pomóc ma w walce z zanieczyszczeniami, które niszczą od wewnątrz nasz organizm. Skutkiem tego jest nie tylko lepsze samopoczucie, niemniej jednak i piękniejszy wygląd. Zdrowa dieta to wszakże i mniej problemów związanych z sylwetką, i sporo korzyści dla skóry – narządu, który trzeba wspierać od wewnątrz.

Na jakich produktach bazuje dieta oczyszczająca? Choćby diet, które pomagają w walce z toksynami jest sporo, łączy je jedno – bardzo istotną rolę odgrywają w nich świeże owoce oraz warzywa. Detoks stawia też na te potrawy, w których obróbka termiczna ograniczona jest do minimum. Dlaczego? Bo podczas pieczenia, smażenia lub gotowania poszczególne produkty tracą swą wartość odżywczą. Im krótsza obróbka termiczna, im więcej surowych warzyw i owoców w diecie, tym większa ilość cennych substancji odżywczych w naszym organizmie.

Jak zwiększyć skuteczność takiej diety? Pomoże nam w tym systematyczna aktywność fizyczna. Ruch to kolejna sprawdzona metoda na walkę z toksynami. Wraz z potem z naszego organizmu wydalane są przecież i te substancje, które mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie oraz na nasz wygląd. Pamiętajmy zatem o codziennej gimnastyce, która będzie wspaniałym uzupełnieniem zdrowej diety oczyszczającej.

Dieta, która oczyszcza organizm. Po jakie produkty warto sięgać?
Szkodliwe toksyny mogą sprawić nam wiele problemów ze zdrowiem, mogą również negatywnie wpływać na nasz wygląd. A ponieważ te szkodliwe substancje trafiają do naszego organizmu wraz z wodą, pożywieniem i zanieczyszczonym powietrzem, od czasu do czasu wszystkim osobom z nas przyda się detoks. Jakie produkty powinna uwzględniać dieta, której głównym misją jest uwolnienie nas od niebezpiecznych toksyn? Na szczęście lista produktów, dzięki którym odtruwanie organizmu staje się łatwiejszym misją, jest dość długa.

Wśród tych towarów, które ułatwiają nam detoks, istotne miejsce zajmują algi. Są one z jednej strony wspaniałym źródłem jodu, z drugiej strony mają one rewelacyjny wpływ na nasz metabolizm. A że pomysłów na wykorzystanie alg w codziennej diecie jest coraz więcej, właściwie każdy z nas może korzystać z ich wyjątkowych właściwości. W odtruwaniu organizmu pomoże także cytryna – owoc będący świetnym źródłem witaminy C. Jeżeli już każdy dzień będziemy zaczynać od wypijania szklanki wody z sokiem z połówki cytryny, toksyny przestaną być dla nas aż tak wielkim problemem. Jabłka, będące dobrym źródłem błonnika (a zwłaszcza pektyny), są następnym produktem, który powinien wyszukać się w diecie odtruwającej. W trosce o swe zdrowie warto też sięgać systematycznie po białą kapustę. To popularne i najczęściej niedoceniane warzywo to moc witamin a także substancji, które mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia na nowotwory. Efektywne antyoksydanty znajdują się też w owocach granatu oraz w czosnku, będącym jednym z najbardziej efektywnych antybiotyków utworzonych przez naturę. W walce z toksynami dobrze sprawdzają się również buraki, zielona pietruszka oraz arbuz.
Z jakich dodatków do diety można jeszcze skorzystać?
Siemię lniane to kolejny składnik menu, którego priorytetowym misją jest efektywne odtruwanie organizmu. Błonnik a także kwasy omega-3 sprawiają, ze detoks staje się intuicyjny i skuteczny. Warto również pamiętać o oczyszczającej mocy takich przypraw, jak imbir, a także o niezwykłych właściwościach zielonej herbaty.Jeśli po te potrawy, które na bieżąco odtruwają nasz organizm, będziemy sięgać regularnie, toksyny nie będą dla nas stanowić większego zagrożenia. Na co możemy liczyć? Dieta oczyszczająca sprawi, że poczujemy się lepiej, zyskamy wiele energii, a nasz wygląd znacznie się poprawi.

Próchnica zębów a dieta
Ten częsty problem powoduje, że wielu z nas przestaje się uśmiechać. Próchnica zębów sprawia, że nasz uśmiech wcale nie staje się naszą ozdobą. Wręcz przeciwnie – ujawnia wiele drobnych zaniedbań. Nieświeży oddech to kolejny problem, z którym trzeba się zmierzyć w przypadku próchnicy. Warto natomiast zadbać o zęby nie tylko i wyłącznie ze względów estetycznych. Lekarze od lat podkreślają, że próchnica zębów może stać się przyczyną dalszych problemów ze zdrowiem. Bakterie, które z powodu zepsutych zębów trafiają szybciej do naszego organizmu, mogą osłabić nasze serce, nerki i wątrobę. W efekcie o zęby trzeba dbać i ze względu na wygląd, i ogólny stan zdrowia. Jaka dieta może nam pomóc w ochronie przed próchnicą? Bo jakie produkty powinni sięgać ci, którzy pragną mieć zdrowe zęby i czarujący uśmiech?Dieta, której skutkiem będą zdrowe zęby i mniejsze kłopoty z próchnicą, wcale nie jest dietą wymagającą i skomplikowaną. Istnieje wszakże wiele towarów, które są naszymi cennymi sojusznikami. Jednym z nich jest lukrecja, choć wspaniałe efekty w walce z próchnicą przynosi też systematyczne picie zielonej herbaty. W trosce o zdrowe zęby można też wykorzystać niezwykłą moc kardamonu. Jego żucie jest rytuałem m. in. w Indiach, w których kardamon stosowany jest jako szczegół troski o zęby po każdym posiłku. Dzięki swym bakteriobójczym właściwościom, kardamon może pomóc każdemu z nas w skuteczniejszej pielęgnacji jamy ustnej.
Próchnica zębów nie musi być kłopotem. Wystarczy, że zadbamy o swą dietę. Połączona z odpowiednią pielęgnacją jamy ustnej a także unikaniem słodyczy, może przynieść wspaniałe rezultaty.