sobota, 2 grudnia

Wózki inwalidzkie – jak wybrać?

Sklepy medyczne oferują fachowy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz treningowy. Coraz więcej sklepów medycznych oferuje sprzedaż internetową, co jest rozwiązaniem zwłaszcza rentownym dla klientów, ponieważ bez wychodzenia z domu mogą zamówić niezbędne artykuły oraz sprzęty, które zostaną dostarczane pod wskazany adres. Warto mieć na uwadze jednakże, by korzystać wyłącznie z sklepów medycznych, które oferują sprzęt a także akcesoria pochodzące od sprawdzonych renomowanych producentów.

Wózek inwalidzki powinien charakteryzować się solidną mocną konstrukcją, przykładowo aluminiową albo stalową, jak także certyfikatami zaświadczającymi o bezpieczeństwie jego stosowania.
Wózek inwalidzki – bogaty wybór w sklepie medycznym
Warto podkreślić, że sklepy medyczne oferują naprawdę bogaty wybór wózków, które są przystosowane do pacjentów cierpiących na różnorakie choroby, schorzenia czy urazy. Wybór odpowiedniego rodzaju powinien być zależny od kilku priorytetowych czynników, między innymi takich jak rodzaj i odcinek niepełnosprawności pacjenta, jak również jego indywidualne potrzeby a także wymagania. Wózki inwalidzkie zasadniczo dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Są to wózki o napędzie ręcznym oraz wózki o napędzie elektrycznym. W obu tych kategoriach można wyróżnić różnorodne opcje wózków, które są przystosowane do różnych dziedzinie pacjentów. W sytuacji wózków ręcznych dużą popularnością cieszą się przykładowo wózki uniwersalne, które świetnie nadają się przy transporcie, czyli przykładowo w lotniskach czy szpitalach. Z kolei osoby aktywne często wybierają wózki sportowe. Są to specjalne rodzaje wózków dostosowane do uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej, na przykład zjazdów górskich, rugby, koszykówki czy szermierki. Warto wspomnieć natomiast, że zazwyczaj z takich wózków nie korzysta się na co dzień, a jedynie podczas uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej. Schodolaz to z kolei szczególny rodzaj wózka wielofunkcyjnego, który daje możliwość pacjentowi pionizację, dzięki temu w sposób prawidłowy pracują narządy wewnętrzne poprawiając ogólną kondycję a także samopoczucie pacjenta. Z kolei dla pacjentów, którzy nie mogą podejmować wysiłku fizycznego, przeznaczone są tak zwane wózki pasywne.

Zobacz więcej: Wózki inwalidzkie.