sobota, 20 sierpnia

Wyłudzanie danych – kredyt

W związku z tym, że zdecydowanie coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, bardzo często mamy do czynienia z atakami hakerów, którzy usiłują na przykład wyłudzić kredyt lub także wykraść pieniądze z naszego konta internetowego. Powinno się zaznaczyć, że kradzież pieniędzy z konta bankowego jest przestępstwem, które w każdej chwili powinno się zgłaszać na policję, nieważne ile środków finansowych straciliśmy. Ponadto, musimy bez wątpienia zawiadomić o takim zdarzeniu nasz bank, który w zgodzie z prawem musi dołożyć wszelkich starań, by zabezpieczyć nasz rachunek bankowy.

Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że w sytuacji kradzieży środków majątkowych z konta bankowego możemy korzystać z profesjonalnej pomocy prawnika, który pomoże nam odzyskać utracone środki finansowe.
Ataki hakerów – pomoc prawnika
Cyberprzestępstwa mają coraz większy udział w ogólnej puli przestępstw. Jest to bez wątpienia spowodowane coraz większą aktywnością użytkowników internetu, którzy korzystają z internetowych kont bankowych przykładowo uczestnicząc w aukcjach w sieci albo robiąc zakupy. Fundamentem jest oczywiście zachowanie szczególnej ostrożności, a więc przykładowo nie otwieranie wiadomości, które rzekomo zostały przesłane na naszą skrzynkę pocztową przez nasz bank. Jeśli mamy wątpliwości, najlepiej skontaktować się z placówką banku i dowiedzieć się, czy w rzeczywistości rozsyłała ona do swoich klientów jakieś wiadomości tekstowe z informacjami. Najlepiej jednak założyć, że jest to próba ataku hakerskiego, ponieważ o ile klikniemy w link załączony w takiej wiadomości, to bardzo często na naszym komputerze czy telefonie instaluje się oprogramowanie złośliwe, które pozwala dostać się hakerowi na nasze internetowe konto bankowe. Wielu użytkowników internetowych kont bankowych zastanawia się, co to jest nieautoryzowana transakcja. Powinno się wyjaśnić, że są to takie transakcje płatnicze, które odbyły się bez naszej potwierdzenia, a przy ich zrobieniu użyto przykładowo naszego internetowego konta albo karty kredytowej. A dodatkowo, hakerzy wcale nie muszą mieć fizycznej kopii naszej karty, ponieważ wystarczy że wykonali jej skan. Jak się więc okazuje, nieautoryzowane transakcje to dosyć popularna metoda kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych.

Dodatkowe informacje: ktoś wziął na mnie kredyt.